logotyp baner

Katalizatory

Katalizator to ważna i niezbędna do prawidłowej pracy silnika część wchodząca w skład układu wydechowego. Kilkadziesiąt lat temu nikt nie przykładał do nich zbytniej uwagi, a katalizatory wręcz hurtowo usuwano z aut. Obecnie wiele nowoczesnych pojazdów nie będzie prawidłowo funkcjonować bez dobrze dopasowanego, najlepiej oryginalnego katalizatora. Firma Mebus oferuje Państwu regenerację oraz wymiany katalizatorów we wszystkich popularnych pojazdach!

Szukają Państwo firmy, która wie, jak ważne są katalizatory? Gdańsk oferuje wiele serwisów i warsztatów, ale czy równie profesjonalnie podchodzą one do tego nieco pomijanego elementu pojazdów? Utarło się, że katalizator jest samochodzie zbędny – nic bardziej mylnego!

Nasza firma wie, jak istotna jest prawidłowa kataliza spalin wychodzących z silnika. Zapraszamy do naszego serwisu, który znajduje się w mieście Gdynia. Katalizatory nie są jednolitymi konstrukcjami. W ramach tzw. reaktorów katalitycznych (katalizatorów) możemy zaliczyć reaktory katalityczne utleniające oraz reaktory trójfunkcyjne. Czym różnią się od siebie te dwa katalizatory?

Katalizatory utleniające stosowane są przy silnikach z zapłonem automatycznym. W katalizatorach tego typu dochodzi do utleniania węglowodorów do CO2 i CO, a także do redukcji tlenków azotu i utleniania węglowodorów do postaci wody. Katalizatory trójfunkcyjne natomiast wykorzystywane są w silnikach z zapłonem iskrowym.

Katalizatory – eksploatacja

Jak powinna wyglądać prawidłowa eksploatacja, jakiej wymagają od nas współczesne katalizatory? Gdańsk oferuje Państwu doskonałą odpowiedź w postaci serwisu Mebus. Zapraszamy do skontaktowania się z nami, zapewniamy fachowe doradztwo z zakresu eksploatowania Państwa katalizatorów.

Ogólnie przyjmuje się, że katalizatory wytrzymują od około 80 do 160 tysięcy km przebiegu. Porównując je do konstrukcji, które były obecne w pojazdach kilkanaście lat temu, można zauważyć znaczny rozwój motoryzacji – dawne katalizatory trzeba było sprawdzać i ewentualnie serwisować co 50 tysięcy km. Nasza firma doskonale pamięta te czasy i świetnie zdaje sobie sprawę z nowoczesnych zdobyczy technologicznych oraz rozwoju mechaniki pojazdowej w tym zakresie.

Jak zatem powinna wyglądać bezpieczna eksploatacja takich elementów jak katalizatory? Gdynia pełna jest serwisów, które podają różne informacje związane z eksploatacją tych części, jednak podstawowymi filarami prawidłowej eksploatacji są:

  • Odpowiednie rozgrzewanie silnika przed jego mocnym obciążeniem – Niespalone do końca paliwo trafia do katalizatora, gdzie przyśpiesza jego degradacje.
  • Omijanie dużych kałuż przy znacznym rozgrzaniu układu napędowego – duże różnice temperatur potrafią uszkodzić katalizatory i spowodować ich rozszczelnienie.
  • Regularne przeglądy katalizatorów – zdecydowanie lepiej zapobiegać, niż usuwać awarie.

Zapraszamy do skontaktowania się z nami oraz do sprawdzenia naszej bogatej oferty usług i części. Firma Mebus oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu napraw samochodowych, mechaniki pojazdów oraz ich tuningu.

© 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone